Nie dla wszystkich piłkarzy Realu Madryt, wczorajszy mecz z Bayernem był okazją do wielkiego świętowania. Gareth Bale przez pełne 90 minut nie ruszył się z ławki rezerwowych. Nie było też widać na jego twarzy jakiegoś wielkiego uśmiechu po triumfie Królewskich!

Po niesamowitym widowisku jakie zafundowały nam jedenastki Liverpoolu i Romy, w drugim półfinale Ligi Mistrzów zobaczyliśmy mecz wyjątkowo senny. Górą byli goście, którzy wygrali 2:1. Fani Bayernu mogą czuć się lekko pokrzywdzeni, po tym jak sędzia tego spotkania nie podyktował ani jednej jedenastki po faulach w polu karnym na Robercie Lewandowskim.

Nie wszyscy członkowie ekipy z Madrytu mieli powody do świętowania. Gareth Bale nie znalazł się wyjściowej jedenastce na mecz z mistrzem Niemiec. Przez pełne 90 minut nie zaczął nawet rozgrzewki! Dla Zinédine Zidane ważniejszymi graczami są teraz Isco, który wyszedł w podstawowej jedenastce, oraz Lucas Vázquez, Marco Asensio i Karim Benzema, którzy na boisku pojawili się w drugiej połowie.

To już szósty taki mecz dla byłej gwiazdy Tottenhamu, kiedy nawet przez minutę nie powąchał boiska. W obecnym sezonie taka sytuacja miała miejsce już po raz czwarty. Widać, że Bale szybko spada w hierarchii graczy Królewskich. Czyżby zatem nastał czas zmiany w piłkarskim życiu Walijczyka?

Jest mnóstwo klubów, które bardzo chętnie sprowadziłyby do siebie skrzydłowego Los Blancos. Chętnymi na skorzystanie z usług Bale’a są nawet szefowie… Bayernu Monachium! – To zaszczyt być wiązanym z takim klubem. W futbolu nigdy nie można niczego wykluczać. Cieszę się moim pobytem w Madrycie, ale mogę przyznać, że Bayern zawsze był jednym z najlepszych zespołów w Europie – mówi sam piłkarz.

Wydaje się jednak, że Gareth szybciej wybierze powrót do swojej ukochanej Premier League, a niżeli przygodę w Bundeslidze. Królewscy chcieliby uzyskać za swojego gracza około 80 milionów funtów. Na taki wydatek może pozwolić sobie Manchester United. Tym bardziej, że o transfer reprezentanta Walii miał poprosić sam Jose Mourinho.

Czyżby zatem Bale latem stał się Czerwonym Diabłem? Jest to bardzo prawdopodobne!