Przed nami bardzo ciekawie zapowiadający się w lidze konferencji gdzie Lech Poznań będzie podejmować włoską Fiorentinę. Przygotowaliśmy dla was mega promkę od SUPERBET

Jak zagrać po kursie 200,0?

• Zarejestruj się na z tego linku Superbet TUTAJ – KLIKNIJ
  • dokonaj wpłaty w kwocie minimum 55 zł
  • Bonus w tej promocji to 400 PLN za wygrany zakład na gola w meczu Legia – Lech z uwzględnieniem, że minimalna stawka zakładu to 2 PLN, ale w przypadku wyższej stawki, stawka zaliczana do promocji wynosi 2 PLN.
  • Zakłady zaliczane do promocji to: liczba goli w meczu – powyżej 0,5, Legia strzeli gola – Tak, Lech strzeli gola – Tak
  • stawka kuponu musi wynosić minimum 2 zł
  • w przypadku poprawnego trafienia zakład zostanie rozliczony po kursie 200,0
  • Napisz do nas po rejestracji bet4wintv@gmail.com

Zasady promocji

• Promocja obowiązuje w okresie od dnia 13.04.2023 roku do dnia 16.04.2023 roku.
  • Uczestnictwo w Promocji jest dobrowolne, a udział w niej biorą wyłącznie Gracze, którzy założyli konto w dniach objętych promocją oraz zawarli pierwszy kupon singiel, na którym znajduje się zakład na gola w meczu Legia – Lech. Gracz musi również uprzednio zaakceptować zgody marketingowe.
  • Każdy Gracz spełniający powyższe warunki może otrzymać jeden taki bonus. Bonus zostanie przelany na konto gracza do 72 godzin.

Wyniki ostatnich meczów obu zespołów nie są nazbyt korzystne dla Lecha. W ostatnich pięciu poznaniacy wygrali raz, Legia tyle samo. Pozostałe spotkania to remisy. W trzech przypadkach padały bramki. Co ciekawe za każdym razem wynik meczu otwierał Lech. Kurs na to, że podobna sytuacja będzie mieć miejsce w najbliższym spotkaniu wynosi 2.26.

Nie oznacza to jednak, że Legia nie odpowie poznaniakom. „Wojskowi” w ostatnich meczach prawie zawsze strzelają gole. Dodatkowo trafiają do siatki rywala więcej niż raz. Taka sytuacja miała miejsce 10 razy w ostatnich 15 meczach ligowych.

Niezależnie od tego ile goli są w stanie strzelić tak Legia, jak i Lech, to do przerwy najczęstszym wynikiem w ostatnich latach jest remis. To zdarzenie miało miejsce w ostatnich czterech spotkaniach oby ekip. Stąd też kurs na to, że tym razem będzie podobnie wynosi 2.10.

Patrząc jedynie na ostatnie kilka spotkań Legii i Lecha można odnieść wrażenie, że w bezpośrednich pojedynkach pada niewiele goli. W ostatnich czterech meczach padły ledwie trzy bramki. Nic bardziej mylnego. Średnia bramek na mecz wynosi ponad 2.23. W najbliższej rywalizacji może być podobnie.

Dwa ostatnie spotkania Legii i Lecha kończyły się remisami. Tych jednak w bezpośrednich rywalizacjach jest najmniej. Na 56 rozegranych spotkań tylko 9 z nich kończyło się podziałem punktów, z czego ponad połowa remisów (5) padło w ostatnich 10 latach. Statystyki są jednak po stronie Legii. „Wojskowi” wygrali równo połowę rywalizacji.

Bilans: 56 meczów (od 2003 r.), 28 wygranych Legii, 19 wygranych Lecha, 9 remisów. Bilans bramkowy: 69:56 dla Legii.

Tytuł trochę prowokuje, bo dyskusje jak nazywać mecze Lecha vs Legia trwają przy okazji każdego ze spotkań. Klasykiem w Ekstraklasie określamy mecze drużyn z długimi tradycjami pełnymi sukcesów. Takich klasyków w Ekstraklasie jest kilka: Legia – Górnik czy Wisła – Legia.

Większe emocje i rywalizacja zespołom z Poznania i Warszawy towarzyszy od niedawna, w dalekiej przeszłości seryjnie mistrzostwa wygrywały inne kluby, przede wszystkim na Górnym Śląsku. Derby to z kolei rywalizacja drużyn pochodzących z tego samego miasta lub regionu.

Określenie „Derby Polski” to sztuczny twór powstały na potrzeby medialno-marketingowe. W Europie takich zabiegów widzimy wiele. Tak czy owak, mecz Lech – Legia czy Legia – Lech to spotkanie klubów, które w XXI wieku chcą dominować w polskiej lidze, mają największe aspiracje i możliwości. Lepiej wychodzi to Legii, ale animozje pomiędzy kibicami nie przemijają.

Legia Warszawa – Lech Poznań. Historia

Poprzedni ligowy klasyk zakończył się remisem, zaś w najbliższym starciu poznaniacy są uznawani za faworyta. Lech to obecny obrońca tytułu mistrzowskiego, podczas gdy Legia jest pretendentem do zwycięstwa w Ekstraklasie. Widać po zespole z Warszawy, że ubiegłoroczne problemy już za nim.

Legia – Lech. 2022 na remis

Rywalizacje obu drużyn w poprzednim roku kibice najchętniej wyrzuciliby z głowy. W kwietniu 2022 roku na stadion przy Łazienkowskiej przyjechał silny Lech. Poznaniacy byli wówczas bliscy mistrzostwa Polski, o które walczyli wówczas z Rakowem. Poznaniacy za sprawą Ľubomíra Šatki wyszli na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy wynik meczu ustalił Rafael Lopez. W doliczonym czasie drugiej połowy mecz zakończył Ihor Kharatin. Ukrainiec otrzymał czerwoną kartkę.

Rywalizacja z października 2022 roku także zakończyła się remisem. Jedynymi różnicami był zawodnik, który wyleciał z boiska (Artur Jędrzejczyk) oraz miejsce Legii w tabeli. W pierwszym przypadku „Wojskowi” walczyli o byt. W drugim rozpoczynali walkę o mistrzostwo, która trwa do teraz.

2018 rok z potrójnym skalpem

Kibice Legii mecze z Lechem w 2018 roku będą pamiętać długo, a to z powodu tego, że wszystkie trzy mecze zakończyły się zwycięstwami warszawskiej drużyny. W dodatku jeden z meczów zakończył się… przed czasem i przy okazji skandalem. Ale po kolei. W marcu 2018 roku Legia wygrała u siebie 2:1, a decydujący gol padł w 86 minucie z rzutu karnego. Prawie 23 tysiące kibiców długo spodziewało się remisu, po tym, jak w drugiej części Lech wyrównał.

Ale tak jak wspomnieliśmy, wygrała Legia. Inny mecz Legia – Lech odbył się we wrześniu tego samego roku, emocji było jednak jak na lekarstwo, a jedynego gola strzelił w pierwszej połowie Węgier Dominik Nagy i Legia znów zgarnęła trzy punkty. Najbardziej pamiętne spotkanie Lech – Legia odbyło się jednak 20 maja 2018 roku, gdy sezon Ekstraklasy zmierzał ku końcowi.

Nasz typ: OBIE STRZELĄ GOLA