No to się dzieje! Marcin Gortat i jego Wizards przegrali czwarty mecz z Celtami i odpadli już z play offów w NBA. Kibice Barcelony marzą i ściskają kciuki za transfer Coutinho. Ale co tam sport w międzynarodowym wydaniu. U nas od dzisiaj jedna z najważniejszych kolejek Ekstraklasy!

Weekendowa kolejka Ekstraklasy dostarczyła sporo emocji, jednak nie przyniosła zmian w czołówce, bowiem wszystkie drużyny z podium wygrały. Liderem pozostaje Jagiellonia Białystok, która pokonała 2:0 Wisłę Kraków. W stawce jest bardzo ciasno – z taką samą liczbą punktów, ale gorszym bilansem bramkowym na drugim miejscu jest Lech Poznań. Tylko jeden punkt straty ma Legia Warszawa. Najbliższe starcia mogą wiele zmienić w kolejności na szczycie.

Dzisiaj grę zaczyna grupa spadkowa: Górnik Łęczna – Cracovia oraz KGHM Zagłębie – Śląsk Wrocław. Po podziale tabeli Cracovia nie przegrała jeszcze żadnego meczu – pokonała Arką Gdynia i zremisowała z  KGHM Zagłębiem Lubin oraz Wisłą Płock. Zwycięstwo nad przedostatnim Górnikiem znacznie przybliży drużynę Jacka Zielińskiego do utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

„Miedziowi” po zwycięstwie nad Piastem Gliwice zrównali się liczbą punktów z najwyżej sklasyfikowaną w tabeli spadkowej Wisłą Płock. Ich wtorkowy rywal – Śląsk Wrocław w sobotę rozgromił Ruch Chorzów aż 6:0. Derby Dolnego Śląska to zawsze walka na śmierć i życie!

Prawdziwa jazda będzie w środę. W pierwszym spotkaniu dnia Jagiellonia zmierzy się z Lechią. Piłkarze Michała Probierza nie mają dobrych wspomnień z tegorocznej wizyty w Gdańsku – w 21. kolejce ulegli Lechii 0:3 i porażka ta kosztowała Jagiellonię utratę liderowania. Czy teraz będzie podobnie?

34. kolejkę Ekstraklasy zakończy trzecia odsłona Super Klasyka ligi, czyli starcie Legii Warszawa z Lechem Poznań. W kwietniowym spotkaniu tych drużyn na bramki trzeba było czekać do ostatnich minut. W 82. minucie prowadzenie Lechowi dał gol Tomasza Kędziory. Po sześciu minutach wyrównał Maciej Dąbrowski, a w doliczonym czasie gola na miarę zwycięstwa zdobył dla „Wojskowych” były gracz Lecha Kasper Hämäläinen.